PERSPEKTİVLİ ƏMƏKDAŞLIQLAR ÜÇÜN ƏLA FÜRSƏT
Abşeron Logistika Mərkəzi 2018-ci ildə fəaliyyətə başlayıb. 65 ha ərazidə yerləşən Mərkəzdə Abşeron dəmiryolu yük stansiyası və Abşeron gömrük postu fəaliyyət göstərir. Mərkəz beynəlxalq və ölkədaxili yükdaşımalar, broker, gömrük, terminal eləcə də anbar xidmətləri də daxil olmaqla bütün logistik xidmətləri təqdim edir.
Biz bu sərgidə mütəmadi olaraq iştirak edirik və hər zaman yeni layihələrimizi təqdim edirik. Məsələn, bu il Çinin Xian şəhərində nümayəndəliyimizi açdıq. Bu addım Transxəzər Beynəlxalq Nəqliyyat Marşrutunun (Orta Dəhliz) genişlənməsi ilə birbaşa əlaqəlidir. Həmin dəhliz Çin ilə Avropa ölkələrini birləşdirən strateji nəqliyyat xəttidir. Sərgidə müxtəlif sahələri təmsil edən çoxsaylı Çin şirkətlərininin nümayəndələri də var və onlar məhsullarının daha operativ və təhlükəsiz daşınmasında maraqlıdırlar. Biz də bu sahədə onlara tam dəstək göstərməyə hazırıq və artıq aparılan danışıqlar ümidverici nəticələr vəd edir.
Hesab edirəm ki, bu sərginin Caspian Energy Week çərçivəsində keçirilməsi olduqca uğurlu təşəbbüsdür. Biz neft-qaz sektoru ilə sıx əməkdaşlıq edirik və bir çox nüfuzlu şirkətlərin etibarlı logistika tərəfdaşıyıq. Paralel olaraq keçirilən Caspian Oil&Gas sərgisində iştirak isə daha geniş auditoriyanın cəlb olunmasına və əlavə əlaqələrin qurulmasına imkan yaradır.
Bu il Caspian Oil&Gas sərgisi 30 illik yubileyini qeyd edir. Təşkilatçıları, iştirakçıları və bu tədbirin keçirilməsində əməyi keçən bütün şəxsləri təbrik edirəm. 30 il - böyük bir mərhələdir və bu sərginin aktual olmasının və əhəmiyyətinin göstəricisidir.

AN EXCELLENT OPPORTUNITY FOR PROMISING PARTNERSHIPS
Absheron Logistics Center launched its activity in 2018. The Center, located on an area of 65 hectares, operates the Absheron Railway Freight Station and the Absheron Customs Post. The Center provides a full range of logistics services, including international and domestic freight transportation, brokerage and customs services, terminal operations, as well as warehousing.
We regularly participate in this exhibition and always present our new projects. As an example, we opened a representative office in Xi’an, China this year. This initiative is closely linked to the expansion of the Trans-Caspian International Transport Route (Middle Corridor). This corridor is a strategic transportation route connecting China with European countries. The exhibition also hosts many representatives of Chinese companies across various sectors, who are interested in more efficient and secure delivery of their goods. We stand ready to provide full support in this field, and the ongoing discussions already showing promising outcomes.
I consider the organization of this exhibition within the framework of Caspian Energy Week to be a highly successful initiative. We work closely with the oil and gas sector and are a reliable logistics partner for many reputable companies. Taking part in the Caspian Oil & Gas exhibition, which runs alongside, provides an opportunity to reach a broader audience and establish additional business connections and partnerships.
This year, the Caspian Oil&Gas exhibition celebrates its 30th anniversary. I extend my congratulations to the organizers, participants, and all those involved in making this event possible. Thirty years is a significant milestone and a clear indicator of the relevance and importance of this exhibition.