COSCO Shipping Lines şirkətinin nümayəndə heyəti Abşeron Logistika Mərkəzini ziyarət edib
“COSCO Shipping Lines" şirkətinin nümayəndə heyəti Abşeron Logistika Mərkəzini ziyarət edib. Səfər zamanı nümayəndələr "Biznes Park Abşeron" layihəsi ilə yaxından tanış olublar. Qonaqlara layihənin konsepsiyası, inkişaf mərhələləri və region üçün yaratdığı iqtisadi imkanlar haqqında ətraflı təqdimat edilib.
Təqdimat zamanı Parkda tətbiq olunacaq müasir logistika infrastrukturu, innovativ idarəetmə sistemləri, yük emalı və paylama proseslərinin üstünlükləri barədə geniş məlumat verilib. Bildirilib ki, “Biznes Park Abşeron” regional logistika zəncirində strateji mövqeyə malikdir və bununla Azərbaycanda qeyri-neft sektorunun gücləndirilməsinə mühüm töhfə verəcək.
Görüşdə həmçinin beynəlxalq yükdaşımaların optimallaşdırılması, Orta Dəhliz üzərindən tranzit həcmlərinin artırılması və COSCO ilə potensial əməkdaşlıq istiqamətləri də müzakirə olunub.

The delegation of COSCO Shipping Lines visited the Absheron Logistics Center
"COSCO Shipping Lines" representatives visited the Absheron Logistics Center. During the visit, the representatives were introduced to the “Business Park Absheron” project. The guests was provided with a detailed presentation on the project’s concept, development stages, and economic opportunities it creates for the region.
During the presentation, comprehensive information was provided about the modern logistics infrastructure to be implemented in the Park, innovative management systems, and the advantages of cargo handling and distribution processes. It was noted that “Business Park Absheron” holds a strategic position within the regional logistics chain and will make a significant contribution to strengthening the non-oil sector in Azerbaijan.
In the meeting, the optimization of international freight transportation, the increase of transit volumes through the Middle Corridor, and potential directions for cooperation with COSCO were discussed.