Türkiyə-Azərbaycan İş Adamları və Sənayeçiləri İctimai Birliyinin (TÜİB) üzvləri Abşeron Logistika Mərkəzinə səfər edib
25.10.2025Abşeron Logistika Mərkəzində Türkiyə-Azərbaycan İş Adamları və Sənayeçiləri İctimai Birliyinin (TÜİB) üzvləri ilə görüş keçirilib.
Görüş zamanı iştirakçılara “Biznes Park Abşeron” layihəsi təqdim edilib. Sahibkarlara layihənin məqsədləri, fəaliyyət istiqamətləri və biznes üçün yaratdığı imkanlar barədə ətraflı məlumat verilib. Təqdimatdan sonra qonaqlar Parkın ərazisinə baxış keçirərək davam edən inkişaf prosesləri və layihənin perspektivləri ilə əyani şəkildə tanış olublar.
Qeyd edək ki, “Biznes Park Abşeron” sahibkarlara istehsal və anbar sahələrinin icarəsi də daxil olmaqla bütün zəruri infrastruktur və xidmətlərin vahid məkanda təqdim olunduğu innovativ platformadır. Rezidentlər burada istehsal sahələrini genişləndirə, məhsullarını yerli bazara çıxarmaqla yanaşı, digər ölkələrə ixrac etməklə bizneslərini daha da inkişaf etdirə bilərlər. Bu isə sahibkarlara xərclərin optimallaşdırılması, rəqabət qabiliyyətinin artırılması və yeni bazarlara çıxış imkanlarını yaradır.

Members of the Türkiye-Azerbaijan Businessmen and Industrialists Public Union (TÜİB) visited the Absheron Logistics Center
25.10.2025
The Absheron Logistics Center hosted a meeting with the members of the Turkiye-Azerbaijan Businessmen and Industrialists Public Union (TÜİB).
During the meeting, participants were introduced to the “Business Park Absheron” project. Entrepreneurs were provided with comprehensive information about the project’s goals, areas of activity, and the opportunities it offers to businesses. Following the presentation, the guests got a closer look at the ongoing development processes and gained first-hand insight into the project’s prospects while they observed the Park area.
It should be noted that “Business Park Absheron” is an innovative platform where all necessary infrastructure and services, including the leasing of production and warehouse facilities, are provided to entrepreneurs in one place. Residents can expand their production capacities, bring their products to the local market, and export to other countries, enhancing their overall business development. This, in turn, creates opportunities for entrepreneurs to optimize costs, increase competitiveness, and access new markets.